ללכוד חולדה
הדברה שמוליק גואטה  

האם אפשר ללכוד חולדה לבד?

החולדה היא אחת מהחיות המרתיעות והמבחילות ביותר. הימצאותה בסביבה של בני אדם מייצרת מידית תחושה של אי- נוחות ובהלה, היא מסבה נזקים משמעותיים לכל מה שנמצא באזור- אוכל, חוטי חשמל וכו' והנוכחות שלה גורמת להפצת מחלות בקרב בני אדם. כל זה מספיק כדי להבין שצריך למגר את החולדה במידה והיא רובצות בין ד' אמותיכם. כיום יש כל מני דרכים ללכידת חולדה, כאשר הרוב המוכר זה באמצעות סיוע של בעל מקצוע. נשאלת השאלה, האם אפשר ללכוד חולדה לבד? בואו ונחלוק איתכם את הממצאים. 

סימנים מטרימים- איך אדע שמטיילת לי חולדה בבית?

ישנם מספר סימנים אשר עשויים להצביע על כך שמטיילת לכם חולדה ברחבי הבית:

  1. אוכל נגוס- אם אתם מבחינים בשאריות מזון, אשר לא הושארו בידי בני הבית שלכם, זה יכול להיות סימן לחולדה שנגסה באוכל. 
  2. רעשים מוזרים שעולים מהדפנות- החולדות מתחבאות לרוב במקומות חשוכים ונסתרים, כמו ארונות או חורים בקירות. אם אתם שומעים רעשים מוזרים משם, שווה לבדוק ממה נובע הרעש והאם מדובר בחולדה. 
  3. צואת מכרסמים- צואת מכרסמים שפזורה ברחבי הבית יכולה להיות סימן חד משמעי לפלישה של מזיקים פנימה. 

אם נתקלתם באחד מהסימנים המופיעים למעלה, ייתכן וישנה חולדה שרובצת בבית שלכם. בשלב זה כדאי לבצע מעקב אחר הנושא, ולבדוק האם אכן מדובר בחולדה כדי שתוכלו לטפל בזה כמה שיותר מהר. 

איתרתי את החולדה- מה עושים עכשיו?

לאחר שאיתרם אתם החולדה בבית, עליכם להחליט האם בשלב זה תזמינו מדביר\ לוכד חולדות שיטפל בחולדה, או שאתם מעדיפים ללכוד אותה לבד. הלכידה העצמאית אפשרית, כל עוד משתמשים במלכודת מקצועית ואמינה. כשאתם קונים את המלכודת ללכידת החולדה, חשוב לשאול בעלי מקצוע כיצד משתמשים במלכודת, כך שהחולדה תילכד על הפעם הראשונה ויירשמו מאה אחוזי הצלחה בסיפור.  

המלכודת המומלצת מכולן הינה מלכודת הקפיץ. מלכודת זו הינה קלה במיוחד לתפעול, תוצאותיה מידיות (קטילה מידית של החולדה במקום) ואפשר להניח אותה בכל מקום, גם אם מדובר במקומות צפופים. 

חסרונות הלכידה העצמאית

יש לדעת שחולדות הן מאוד מסוכנות, אף על פי שללכוד חולדה לבד יכול לחסוך כסף וזמן, יש לא מעט חסרונות בשיטה, כולם מתנקזים לעובדה שהלוכד איננו מקצועי מספיק. המלכודות הטובות באמת הינן מלכודות משוכללות, שעשויות להיות לעתים מורכבות וספציפיות מאוד. מספיק לטעות במיקום או בדרך בה הנחתם את המלכודת, וכך החולדה כבר תהיה במנוסה. טעות שכזו תחשוף אתכם בפני החולדה ותגרום לה לגלות חשדנות יתרה. כתוצאה מכך, היא תתחפר עוד יותר עמוק בתוך המחילות שלה.

כמו כן, אם תלכדו את החולדה באופן עצמאי, אתם אלו שצריכים לסלק את הגופה שלה מהבית\ לשחרר אותה לטבע במידה והיא שורדת את הלכידה. לכן, מוטב להתייעץ עם איש מקצוע. 

זקוקים לשירות לכידת חולדה בכל מקום שלא תהיו? לחצו כאן ובחרו את עיר מגוריכם.