להעזר בביובית נמוכה
אינסטלציה וביוב שמוליק גואטה  

שאיבת הצפה במרתף באמצעות ביובית

כל בית נראה אחרת ולכל בית יש את מספר החדרים שלו, גודל שונה וחלוקה אחרת של החדרים. יש בתים בתוך בניינים ויש בתי קרקע של קומה אחת או יותר, ויש בתים שיש בהם מרתף מה שאומר שצריך לרדת כמה מטרים מתחת לאדמה במדרגות בשביל להגיע אל המרתף. יש במרתף לא מעט יתרונות כשהראשון הוא האפשרות לעשות בו שימוש ככל חדר אחר, וכמובן, בארצנו הקטנטונת אך המלאה בבעיות ביטחוניות, מרתף כזה יכול לשמש כמקלט. גם אם הוא לא בנוי מבטון מזוין הוא עדיין מתחת לאדמה ותורם לא מעט לתחושת הבטחון כמו גם לביטחון בפועל.

הצפה במרתף

מרתף אם כן הוא פתרון מצוין לחדרים נוספים אם צריך, למשרד ביתי ואף למחסן ביתי ויש לו ערך מוסף בטחוני אך הוא יכול ליצור גם בעיה לא פשוטה. כשיש הצפה באזור הוא עלול להיות כולו מלא במים, מהסיבה הפשוטה, כי הוא נמוך יותר מהקרקע. ולמה שתהיה בו הצפה? מעבר לבעיות אינסטלציה במרתף שעלולות לגרום לביוב לעלות על גדותיו, יכול להיות מצב בחורף בו יורד גשם בכמות גדולה ובזמן קצר. במצב כזה אם תשתיות הניקוז לא מספיק נקיות ולא יכולות להכיל את כמות המים הגדולה, ההצפה היא עניין של דקות ומי שיסבול בעיקר מהצפה כזו יהיה המרתף. אז מה עושים במקרה כזה? מזמינים ביובית בשביל לפתור את הבעיה.

שאיבה באמצעות הביובית

להעזר בביובית נמוכה

יכול להיות שיצא לכם לראות אותה מסתובבת ברחובות בגודל כזה או אחר וסביר להניח שלא תיראו אותה על כביש מהיר בגלל שהיא איטית. רכב מיוחד בשם "ביובית" הפך לנפוץ מאוד בשנים האחרונות, רכב שתפקידו הוא להתמודד עם הצפות, סתימות וכל מיני בעיות אחרות של הביוב. הביובית יודעת להתמודד עם כמות גדולה של מים ולשאוב אותה, יודעת לנקות תשתיות ביוב על ידי הזרמה של מים בלחץ גבוה ויודעת לסייע בפתרונות שונים למערכת הביוב למידה בה יש פיצוץ בצנרת הביוב או שגדלים עשבים שצריך לנקות אותה או כל דבר אחר. אבל איך היא עושה את זה? איך זה מתאפשר לה?

כמה דברים שכדאי לדעת על הביובית

הביובית היא רכב שיש בו שני מיכלים. מיכל אחד הוא מיכל ריק שאמור לקבל אליו את מי השפכים או את מי הגשמים שגרמו להצפה ומיכל אחר הוא מיכל עם מים שנועדו לשטיפה. יש לו שני צינורות, צינור אחד הוא צינור של יניקה וצינור שני הוא צינור שיודע לשטוף בלחץ גבוה. בהצפה עושים שימוש בצינור היניקה ואיתו שואבים את המים, במידה וההצפה היא במרתף צריך להעזר בשירות של ביובית שהגובה שלה מאוד מאוד נמוך שזו ביובית קטנה יותר שיכולה להיכנס למקומות מורכבים יחסית. במידה ומדובר על מערכת ביוב, ניתן לשטוף אותה ולגלות את מקור הסתימה ולאחר מכן לבצע שאיבות ולתקן את הבעיה.