מה חדש שמוליק גואטה  

איך לבחור אבן חדשה לביתכם

סרטון בנושא בחירת ריצוף שיש \ עץ לבית
הרצף של אירועים אשר מביא אבן טבעית מהמחצבהלבית לא השתנה הרבה מאז האבן נכנסה לבתיהם של היוונים הקדמונים . גושים גדולים של אבן נחתכים מהמחצבה. מהגושים הללו, חתיכות דקות של אבן נחתכות לוחות שנקראו . הלוחות לאחר מכן עיצבו לטשו ונשלחו להתקנה ,מוצלץ לבקר באתר חברת קדישא.

מה שהשתנה באופן דרמטי במהלך השנים הוא הסוג של מכונות המשמש ברצף עתיק ימים זה. שלושה סוגים בסיסיים של מכונות מעורבים בתהליך הייצור : אבן חלילה או שיש מסורים , מלטשים ונתבים . מסורים לבצע מספר פונקציות במהלך ייצור בלוק ראה , או כנופיה ראתה , חותך את גושי האבן המסיביים לתוך לוחות . בימים אלה, מסורי תיל יהלומים לעשות עבודה קצרה של משימה זו. חוט מתכת הוא משובץ יהלומים ברמה תעשייתית או סינטטיים ,והחוט הזה חותך במהירות דרך האבן קשה כמו גרניטכ. מסור גשר משמש לאחר מכן לחתוך את לוח האבן בצורה הנכונה ליישומו , בין אם זה יהיה השיש ארגון שופר. מסורים אלה משתמשים בדרך כלל להבי מתכת עגולים משובצים ביהלומים , ומים מותזים עלהלהב כדי לקרר אותו במהלך תהליך החיתוך. טכנולוגיה מודרנית ייצרהסוג חדש של ניצול ראה סילוני מים בשילוב עםחומרים שוחקים, אשר חותך קצוות וחורים במהירות ובצורה חלקה רבות שדרוג למכונות האלה .

מלטשים לטחון את המשטח המחוספס טבעי של האבן כדי לסיים את מה שרצונות הצרכנים. אבנים קשות כמו שיש וגרניט יכולות להיות מלוטשות כל הדרך לגימור מראה. מצחצח מורכב ממסתובב רפידות אשר צצו עםחומר שוחק . את את הגריסים שוחקים העדיניםוקטנים יותר , גבוהים יותרהפולני. מלטשים המודרניים ביותר יכולים לייצר מגוון רחב של גימורים ,ממראה החלק , הרך שלסיום מושחז כדילסיים את מראה חלקלק , מבריק … גימורים דקורטיביים אפילו כמו נפל , או מרוקעים .

נתבים ליצור פרופילי יתרון עללוח,ולחתוך עיצובים בחתיכות גדולות יותר כמו מעיילי אח ומוקדים . יש עשרות קצוות סטנדרטיים למשטחים ושולחנות , מן הפשוט אל דקורטיבי מאוד. יש נתבים להב מסתובב מכוסים ביהלומים שהוא מקורר מים הוא נוסע בשולי הלוח לעצב אותו .

מידע על אבן טבעית בצבעים שונים

בעבר , מכונות אלה היו או המופעלים על ידי יד , מומלץ לבקר באתר אבן טבעית astone. או שהייתה לי כמה פונקציה אוטומטית מוגבלת. הזמן הדרוש ליצירת משטח מוגמר היה משמעותי. השיש עם פרופיל קצה מורכב יכול לקחת שלושה שבועות או יותר.

עם כניסתה של טכנולוגיית  עם זאת כי הזמן כבר ירד באופן דרמטי או שליטה במחשב המספרית, עושה שימוש בטכנולוגיה דיגיטלית כדי לשלוט במדויק את כל שלושת הסוגים של מכונות ייצור : מסורים , מלטשים ונתבים יש לחתוך את זמן ייצור עדלשעתי אחר צהריים אחת למשטח , אפילו עם אבן טבעית יתרון מאוד מורכב. גם עושה את העיצוב של חלקים מסובך מעוצבים כמו אח אבן מהיר ופשוט . מה בדרך כלל לוקח פסל שבועות רבים כדי לסלול יכול עכשיו לקחת קצת כמו כמה שעות.

כיום,השיש מתחיל המסע שלה בתהליך ייצור שב ותבנית עץ או פלסטיק היא לחתוךמהשיש הקיים על מנת להבטיח כיהמשטח החדש הוא התאמה מושלמת. בייצור החנות,התבנית ממוקמת על שולחן שבו הממדים המדויקים שלה נרשמים ומיוצאים לעיצוב בסיוע מחשב בתכנית. שינויים של מעצב השיש (אם בכלל) יכולים כעת להתבצע , כמו גם את המפרט של פרופיל הקצה הרצוי ואת המיקום של חורים לכיורים , ברזים,וכיריים .

ואז מתחילה פעולה . גוש אבן גדול מונח על הבלוק או הכנופיה ראתה קרמה מרפיל  ,והמחשב אומר לי ראה איך עבה כדי לחתוך את הלוח . ברגע שהלוח נחתך , הוא נטל על ידי זרועות ממוחשבות ועברלמכונת כאן סדרה של מסורי גשר ( או סילוני מים ) ונתבים לחתוך את הלוח לממדים הנכונים , לחתוך חורים מתאימים,ולעצב את הקצוות. המחשב שולט בכל היבט שלתהליך העיצוב ,והמפעיל אפילו לא צריך להישאר במכונה לכל תקופת . השיש לאחר מכן מועבר למכונת הליטוש , שבו כריות ליטוש לטחון את פני השטח של הלוח לגימור הרצוי. יש מכונות מסוימות עיני לייזר אשר להבטיח כי הגימור מושלם ואפילו על פני כל המשטח . מכונות ליטוש משמש לאחר מכן כדי לסיים את פרופילי הקצה.

הוכפל את הפרודוקטיביות של רוב חנויות ייצור אבן חברון שרכשו אותו, שווה לבקר באיזור כפר המכביה. זה תרם באופן משמעותי לירידה בעלות של משטחי אבן טבעיות , שולחנות , כיורים , אריחים, ואחים , וימשיך להביא את העלויות הללו. זה גדל באופן דרמטי את איכות המוצר המוגמר. והחדשות הטובה ביותר מכל היא שזה רק ילך וישתפר !