מה חדש שמוליק גואטה  

רגולציה של סיכונים אחרים

שני תינוקות בנות שהיו נטושים בעיר הדרומית של פקיסטן קראצ'י הוקצה הורים חדשים במהלך שידור בטלוויזיה בשידור חי, אורלה גארין של מדווח. רק מעל פטימה בן חודש כבר עברה הרבה. החיים שלה התחילו, ויכולים היה להסתיים, במזבלה  השרוע של קראצ'י. במקום זאת, פטימה חולץ על ידי צדקה והניחה בטיפול האוהב של זוג חשוך ילדים. זה נראה כמו סוף טוב, אבל זה בא על בזוהר מלא במצלמות טלוויזיה. התינוק הישן היה אחת משתי בנות נטושות שנמסרו במהלך שידור חי של "רמזאן", תערובת של האיסלאם ובידור, אשר פועל במהלך חודש הרמדאן.

דאגה דירוגים
נאה מארח ד"ר אמיר חוסיין מפורסם כבר על לוותר על מכוניות, אופנועים ומוצרי אלקטרוניקה ביתי.
עכשיו השנוי במחלוקת הוסיף תינוקות לרשימה, וכינה אותו "מטרה נעלה". הוא מתעקש שהוא חוסך תינוקות נטושים, לא משתמש בהם כדי להגביר את הרייטינג שלו.

"היינו כבר למעלה מהדירוגים לפני שמסרנו את תינוק", אמר ד"ר אמיר, שמתאר את עצמו "באמת אגדה" באתר האינטרנט שלו. "הילדים האלה הם לא חלק מהאשפה, הם לא חלק מהאשפה, אז לקחנו את הילדים האלה מהאשפה, מהאשפה, והעברתי אותם לאנשים הנזקקים, ההורים הנזקקים."

תכניתו משודרת מאולפן צפוף, שבו הקהל יושב מתחת לפנסים נוצצים ונברשת ענקית, ודגים שוחים מתחת ללוחות זכוכית ברצפה. זה מקום בו ישן התינוק פטימה נמסרה להוריה מאמצים, שחבק אותה ובכה.

שלה האב החדש, מהנדס אזרחי מזוקן, אמר לנו פטימה הייתה התשובה לתפילותיה של אמו. היא מתה ביום שלפני השידור. הוא ואשתו המתינו 14 שנים ארוכות לילד. הוא סרב להתגרש ממנה, כפי שרבים יעצו, כאשר היא לא הצליחה לייצר ילד.

"כשנולד התינוק בזרועותיי בתכנית", הוא אמר, "זה הרגיש כמו עוד נשמה שנכנסה לגוף שלי, כמו מלאך הגיע. היא הביאה לנו כל כך הרבה שלום. היא אומרת לי יותר מהנשמה שלי. " בעודו מדבר, את אשתו בעדינות ערסלה את פטימה בחיקה. "אני אימצה אותה", אמר , שלבש רעלה שחורה, גלימה לכל גוף. "אבל זה לא מרגיש כמו אימוץ. זה מרגיש כאילו היא הילדה שלי, כאילו אני ילדתי ​​אותה. היא מתנה מאלוהים".

החיים שלי הוא להשלים עכשיו בגללה, "היא אמרה והביטה בתינוק זיינב." אני לא יכול לתאר כמה אני שמח בגלל שמישהו יגדל וקורא לי פורום אמהות. היא האור של הבית שלי. " שני הזוגות אמרו שהם לא ראו שום דבר רע בלהיות נתון בנותיהם בטלוויזיה בשידור חי. אמר שהיא מקווה שזה יהיה לעודד אחר לאמץ. אבל פחד שוחרי רווחת ילד שתוכניות טלביזיה אחרות יהיו להעתיק את בגידה התינוק. הם גם חוששים שחוסר הסודיות עלול לחשוף את הילדים ובני משפחותיהם ולמתגרים הסטיגמה בעתיד.

"התינוק היה במרחק נתון באותה צורה כמו במתנה", אמר סימה ג'מאלי, עוזר מנהל רווחת ילד לממשלת מחוז סינד.

"למרות שזה היה טוב להורים למצוא עבורה, התינוק היה נתון כמו מכונית, מחשב נייד, או אופנוע. זה עלבון לתינוק וההורים. צריך להיעשות כבר את זה בשקט".

זה היה רחוק מלהיות שקט, אבל זה היה מהיר. שני הזוגות בדקו ידי צדקה פרטית, אגודת הרווחה, בפחות משבועיים. זה פרק זמן טיפוסי כאן. בדיקות בוצעו על הכנסותיהם, הרשומות רפואי, ובתים, והיו חקירות במשטרה, ובקהילות שלהם. 'שקוף יותר " אבל התינוקות שנמסרו בחלל משפטי, ללא רגולציה על ידי המדינה. מומחים אומרים כי ככה מקבלים רוב הילדים בתים חדשים כאן. אימוץ אינו קיימים על פי חוק האיסלמי, אבל זוגות יכולים לפנות לבית המשפט על מנת להפוך לאפוטרופוסים חוקיים של תינוקות לא רצויים. מעטים עושים.

הגענו הזמן למסגרת משפטית נכונה, על פי , שר ההסברה לסינד. "אנחנו רוצים להפוך את התהליך הזה לשקוף יותר," הוא אמר לנו, "ובטח יש חקיקה שאנשים צריכים לעבור". אבל כאן בפקיסטן לא הייתה שום מחאה ציבורית על כך שתינוקות שנמסרו בתכנית טלוויזיה. רבים מהם שמחים שיש להם התחלה חדשה בחיים.

סיפוריהם היו יכולים להיגמר בצורה שונה מאוד. יותר מ -300 תינוקות מתים נמצאים בכל שנה בקראצ'י לבד על ידי ארגון הרווחה הגדולה ביותר של פקיסטן, . בתקופה של 10 יום בחודש יולי הם מצאו 23 גופות זעירות. חלקם היה נחנק.

בבית מצוחצחים ומסביר פנים שלהם, הוריו של פטימה להשגיח על המתנה היקרה שלהם. הם לוקחים פונה לנשק את מצחה ולסדר את השמיכה שלה. "כמעט ולא היה לי לישון" יותר משעתיים בלילה מאז שהגיעה ", אמר , מחייך החיוך רחב. "אנחנו מפה מדינית מקווים שהיא תגדל להיות תלמיד חכם, או אולי מהנדס כמוני". בעודו מדבר פטימה פהקה, בחש, והדק את אגרופו קטן.