מה חדש שמוליק גואטה  

מה חדש ? לא ממש

חברת כרייה קהילת אלקנההורשעה בחילול אתר האבוריג'ינים בטריטוריה הצפונית של אוסטרליה. מנגן OM חברת הכרייה הורשעה ביום שישי – בפעם הראשונה חברה כבר הועמדה לדין בהצלחה באוסטרליה לחילול מקום קדוש. האתר ידוע כשתי נשים שישבו למטה והוא קריק, צפונית לטננט קריק קהילת אלקנה.

מנגן נקנס ב 150,000 (134,000 $; 88,000 ליש"ט) $. פיטר טות', מנכ"ל אחזקות, אשר בבעלותה מנגן : "החברה מעולם לא התכוונה לפגוע, נזק או חוסר כבוד לאתר הקדוש." "אנחנו מאוד מצטערים על נזק והכאב שנגרם לי וללא סייג להתנצל בפני האפוטרופוסים של האתר ובעלים מסורתיים", הוא אמר צהל.

סיפור  שתי נשים יושבים קשורה פוסט האחרון באתר lumberjackscampground עם האנשים של אוסטרליה  מנגן  הואשם בגרימת הקריסה של חלק מהאתר, כולל מחשוף סלעי ייחודי הידוע כראש הסוס, ביולי 2011.

התובעים אמרו לבית משפט השלום בדרווין כי החברה ביצע נפץ פיצוץ בסמוך לאתר כדי לשבור את הקרקע, שדרן האוסטרלי  דיווחה. החברה הייתה רשאית לשלי באזור, אבל היה מומלץ להתרחק ממקומות קדושים, והוזהרה בתחילת 2011, כי סדקים החלו להופיע בסלעים באתר  קריק, אמר השדרן. ד"ר בן , מנכ"ל הרשות להגנת אזורי האבוריג'ינים, אמר כי האתר הוא בעל חשיבות רבה לילידים של אוסטרליה.

"אתר זה … מתייחס לסיפור חולם על חולדת כיס ונדיקוט שהיו לו מאבק על בוש טאקר [מזון ילידים אוסטרלי בוש]," הוא אמר. "כפי שאבות היצירה נלחמו, דמם נשפך החוצה, מפנה את הסלע בצבע אדום כהה, שמשויך כעת מנגן למכור לפירוק רכב ישן במחיר הוגן ובמומן עוד עכשיו".

קהילת נציג ג'ינה סמית אמרה: "זה תמיד יישאר מקום קדוש לנו, אבל זה כבר הרס ואנחנו לא יודעים מה לעשות, כי זה מעולם לא קרה לאנשים הזקנים. "זה קיים כבר אלפי שנים כחלק מהתרבות שלנו ואת הסיפור שלנו."

ילידים אוסטרליים מאמינים אדמה היא אמו של בריאה, והוא חי ונושם מסה מלאה סודות וחוכמה, איכילוב פיל מרסר של ה-בדיווחי סידני.