מה חדש שמוליק גואטה  

התנגדויות במפה המדינית

לטביה מתנגדת שיחות להסגיר אדם האמריקאי טוען כתב וירוס מחשב המשמש כדי לגנוב מיליון. בחודש ינואר, הלטבי דניס נקרא על ידי ארה"ב כאחד מהיוצרים של אנטי וירוס משפט לטביים דחו פעמיים בקשות הסגרה בארה"ב, ושר החוץ שלו עכשיו מגובה עמדתם. בהצהרה, אמר את פוטנציאל כלא מונח מר הפנים היו חמורים מדי לפשעים שהוא הטענה ביצעו. ארה"ב החלה במסע שלה להסגרת שתיים משלושת הגברים שנטענו ששמשה בקרוב לאחר שהאשים את השלישייה של הדבקה של יותר ממיליון מחשבים בווירוס וגניבת נתונים שהיה אז בשימוש בדיקת חשבונות בנק מוגבלים לבזוז באופן ציבורי. הם רצו "טבעת מודרנית בנק שוד, שנדרשה לא אקדח או מסיכה", אמר עורך הדין בארה"ב בחודש ינואר. הרומני מיכאי  ורוסית הלאומי ניקיטה קוזמין היו כפי ששמו את שיתוף יוצרים של קוזמין הוא כבר בכלא בארה"ב לאחר מעצרו בחודש מאי 2011 על פריצה נפרדת ואישומי הונאה. הליכי הסגרה נגד מר כרגע בהמתנה עד לערעור.

בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט של משרד החוץ של לטביה, שר החוק האמור לטבי מובטח כי אנשים שהפרו את החוק רק סבלו "עונש מידתי".

מר אמר כי ארה"ב ביקש מאסר מר כי חרג 60 שנים. בזמן שהוא לא יכול לקחת את נוף בשאלות האם מר עבר על החוק או לא, לטווח הסתכם בכלא מאסר עולם אפקטיבי, הוא כתב. "להשקפתי, עונש כזה הוא בלתי מידתי לסכום, ועד כה אף אחד לא הצליח להפיג את חששותיי בוודאות שזה יכול להיות אחר," הוא אמר. בנוסף, הוא אמר, היו שאלות מעל אם כל אחד מפשעי מר הוא הטענה ביצעו למעשה התרחש על אדמת ארה"ב. טבע טרנס הלאומי של פשע הקיברנטי הרבה היה עושה את זה קשה כדי להוכיח את מעורבותו, כתב מר .

לבסוף, אמר השר, אם מר נמצא אשם לא היה שום סיבה שהוא לא יכול לשרת את גזר דין על פשעיו בלטביה מולדתו.

אבטחת אנליסט גרהם אמר היה סוס טרויאני מוצלח מאוד שסחב סכומים עצומים מחשבונות הבנק. "אם אתה נתפס פושע שגנב סכומים כאלה במעשי שוד בבנקים מסורתיים, שהיית מצפה שיהיה להם את הספר שהושלך לעברם ולא יתפלא אם בסופו של דבר עם משפט פלילי חמור שהם", הוא אמר. "זה חשוב כדי לראות יותר שיתוף פעולה בינלאומי כדי להביא את הפושעים לדין באינטרנט, ועקביות בטיפול ובגזר הדין של האקרים שהורשעו", הוא הוסיף.

"זה הכרחי כאשר חקירות לחצות גבולות לאומיים שתהליכים משפטיים תקינים הם אחריו ליטוש מרצפות, אשר יכולים להיות שזה לוקח הרבה זמן והמאמץ כדי לקבל תוצאה מכך," אמר .